WEDNESDAY MARCH 6 BC 2A CHAMPIONSHIPS WEDNESDAY MARCH 6
SEED 1 SEED 2
  CHARLES HAYS 119 THURSDAY MARCH 7 THURSDAY MARCH 7 82 D. P. TODD  
  (NORTH WEST)   MARCH 6 - 9, 2019   (NORTH CENTRAL)  
  GAME 2 - SOUTH COURT   WINNER GAME 2 WINNER GAME 3   GAME 3 - SOUTH COURT  
  10:00 a.m.       CHARLES HAYS 87 74 D. P. TODD       11:45 a.m.  
  (KOOTENAY)         FRIDAY MARCH 8 FRIDAY MARCH 8         (FRASER VALLEY 3)  
  SPARWOOD 45       SATURDAY MARCH 9       68 PACIFIC ACADEMY  
SEED 16   GAME 13 - SOUTH COURT   WINNER GAME 13 WINNER GAME 16   GAME 16 - SOUTH COURT   SEED 15
SEED 8   3:00 p.m.       CHARLES HAYS 74 WINNER GAME 24 85 GEORGE ELLIOT       8:15 p.m.   SEED 7
  BRENTWOOD COLLEGE 54               CHARLES HAYS 78             88 GEORGE ELLIOT  
  (VANCOUVER ISLAND 1)                 GAME 32 3:45 p.m.                 (OKANAGAN 1)  
  GAME 5 - SOUTH COURT       WESTSYDE 68           ARENA BOWL           91 GEORGE ELLIOT       GAME 7 - SOUTH COURT  
  3:00 p.m.   WINNER GAME 5         BC CHAMPIONSHIP GAME         WINNER GAME 7   6:15 p.m.  
  (OKANAGAN 3)           1st/2nd           (HOWE SOUND)  
  WESTSYDE 59         GEORGE ELLIOT 51       78 SEYCOVE  
SEED 9   GAME 24 - CENTRE COURT   WINNER GAME 23   GAME 23 - CENTRE COURT   SEED 10
SEED 4   8:45 p.m.   LOSER GAME 24   7:00 p.m.   SEED 3
  ELPHINSTONE 61         SA-HALI 80       75 LANGLEY CHRISTIAN  
  (HOWE SOUND)           GAME 31           (FRASER VALLEY 1)  
  GAME 1 - SOUTH COURT   WINNER GAME 1           11:30 a.m.           WINNER GAME 8   GAME 8 - SOUTH COURT  
  8:30 a.m.       ABBOTSFORD CHRISTIAN 59         ARENA BOWL         59 LANGLEY CHRISTIAN       7:45 p.m.  
  (FRASER VALLEY 2)                 3rd/4th                 (VANCOUVER ISLAND 3)  
  ABBOTSFORD CHRISTIAN 64               ST. MICHAELS 55             60 LAMBRICK PARK  
SEED 13   GAME 14 - SOUTH COURT       SA-HALI 66 LOSER GAME 23 49 ST. MICHAELS       GAME 15 - SOUTH COURT   SEED 14
SEED 5   4:45 p.m.   WINNER GAME 14 WINNER GAME 15   6:30 p.m.   SEED 6
  KING GEORGE 53             46 BRITANNIA  
  (LOWER MAINLAND 1)                 (LOWER MAINLAND 2)  
  GAME 6 - SOUTH COURT       SA-HALI 68 WINNER GAME 21 60 ST. MICHAELS       GAME 4 - SOUTH COURT  
  4:30 p.m.   WINNER GAME 6 LOSER GAME 13   ABBOTSFORD CHRISTIAN 69 LOSER GAME 16 WINNER GAME 4   1:15 p.m.  
  (OKANAGAN 2) OT   WESTSYDE 62   GAME 30 1:15 p.m.   55 D. P. TODD     (VANCOUVER ISLAND 2)  
  SA-HALI 56           5th/6th - CENTRE COURT           49 ST. MICHAELS  
SEED 12         LANGLEY CHRISTIAN 66       SEED 11
  GAME 21 - FIELDHOUSE   WINNER GAME 22   GAME 22 - FIELDHOUSE  
  3:30 p.m.   LOSER GAME 21   5:15 p.m.  
        WESTSYDE 59      
        GAME 29 11:30 a.m.        
  ABBOTSFORD CHRISTIAN 70     7th/8th - CENTRE COURT     77 LANGLEY CHRISTIAN  
LOSER GAME 2 LOSER GAME 14   D. P. TODD 68 LOSER GAME 15 LOSER GAME 3
LIVE
STREAMING
OF ALL
GAMES
AT THE
LANGLEY
EVENTS
CENTRE
  SPARWOOD 49 LOSER GAME 22 56 PACIFIC ACADEMY   LIVE
STREAMING
OF ALL
GAMES
AT THE
LANGLEY
EVENTS
CENTRE
      WINNER GAME 19      
  GAME 10 - SOUTH COURT   WINNER GAME 10   ELPHINSTONE 50 WINNER GAME 9   GAME 9 - SOUTH COURT  
  10:00 a.m.       BRENTWOOD COLLEGE 66   GAME 28 11:30 a.m.   54 SEYCOVE       8:30 a.m.  
                9th/10th - FIELDHOUSE                
  BRENTWOOD COLLEGE 86         BRITANNIA 56       85 SEYCOVE  
LOSER GAME 5   GAME 19 - SOUTH COURT   WINNER GAME 20   GAME 20 - SOUTH COURT   LOSER GAME 7
LOSER GAME 1   12:00 p.m.   LOSER GAME 19   1:45 p.m.   LOSER GAME 8
  ELPHINSTONE 70         BRENTWOOD COLLEGE 66       62 LAMBRICK PARK  
              GAME 27 11:30 a.m.              
  GAME 12 - SOUTH COURT       ELPHINSTONE 84     11th/12th - EAST COURT     85 BRITANNIA       GAME 11 - SOUTH COURT  
  1:15 p.m.   WINNER GAME 12   SEYCOVE 75 WINNER GAME 11   11:45 a.m.  
      LOSER GAME 20      
  KING GEORGE 66 WINNER GAME 17 69 BRITANNIA  
LOSER GAME 6 LOSER GAME 10   KING GEORGE 75 LOSER GAME 9 LOSER GAME 4
  SPARWOOD 32   GAME 26 1:15 p.m.   72 PACIFIC ACADEMY  
          13th/14th - EAST COURT          
        LAMBRICK PARK 62      
  GAME 17 - SOUTH COURT   WINNER GAME 18   GAME 18 - SOUTH COURT  
  8:30 a.m.   LOSER GAME 17   10:15 a.m.  
        SPARWOOD 55      
        GAME 25 (FRIDAY) 5:15 p.m.        
  KING GEORGE 86     15th/16th - EAST COURT     103 LAMBRICK PARK  
LOSER GAME 12   PACIFIC ACADEMY 93 LOSER GAME 11
LOSER GAME 18 SPORTVICTORIA.COM