SOUTH COURT SC BC JR BOYS' CHAMPIONSHIPS
SATURDAY FEBRUARY 24 EAST COURT EC SATURDAY FEBRUARY 24
CENTRE COURT CC
SEED 1 FIELD HOUSE FH FEBRUARY 24 - 27, 2018 SEED 2
  VANCOUVER COLLEGE 71 68 SIR CHARLES TUPPER  
  GAME 11 - SC   WINNER GAME 11 WINNER GAME 1   GAME 1 - CC  
  11:30 a.m.       VANCOUVER 58 SUNDAY FEBRUARY 25 ALL GAMES ARE AT THE
LANGLEY EVENTS CENTRE
SUNDAY FEBRUARY 25 54 SIR CHARLES TUPPER       8:30 a.m.  
  R. E. MOUNTAIN 40   COLLEGE         41 ST. PATRICK'S  
SEED 32   GAME 29 - FH   WINNER GAME 29 WINNER GAME 22   GAME 22 - SC   SEED 31
SEED 16   7:00 p.m.       VANCOUVER 70 38 SIR CHARLES       4:00 p.m.   SEED 15
  MOUNT BOUCHERIE 35         COLLEGE     TUPPER         41 HERITAGE WOODS  
  GAME 12 - FH       FLEETWOOD PARK 42             41 BURNABY MOUNTAIN       GAME 2 - EC  
  11:30 a.m.   WINNER GAME 12       MONDAY FEBRUARY 26 MONDAY FEBRUARY 26       WINNER GAME 2   8:30 a.m.  
  FLEETWOOD PARK 53             53 BURNABY MOUNTAIN  
SEED 17   GAME 48 - SC   WINNER GAME 48 WINNER GAME 46   GAME 46 - SC   SEED 18
SEED 8   3:30 p.m.       VANCOUVER 63 TUESDAY FEBRUARY 27 37 BELMONT       2:00 p.m.   SEED 7
  SEAQUAM 48         COLLEGE               W KELOWNA  
  GAME 10 - EC   WINNER GAME 10             WINNER GAME 63             WINNER GAME 3   GAME 3 - SC  
  11:30 a.m.       SEAQUAM 55               ST. GEORGE'S 54             42 KELOWNA       8:30 a.m.  
  A. R. MACNEILL 32                     GAME 80 6:00 p.m.                     L TAMANAWIS  
SEED 25   GAME 28 - SC     SEAQUAM 53           SOUTH COURT           48 BELMONT       GAME 23 - FH   SEED 26
SEED 9   7:00 p.m.     WINNER GAME 28         CHAMPIONSHIP GAME         WINNER GAME 23   4:00 p.m.   SEED 10
  G. P. VANIER 22               1st/2nd               L CENTENNIAL  
  GAME 9 - CC       TERRY FOX 44         LORD TWEEDSMUIR 46       53 BELMONT       GAME 4 - FH  
  11:30 a.m.   WINNER GAME 9       WINNER GAME 64       WINNER GAME 4   8:30 a.m.  
  TERRY FOX 58             W BELMONT  
SEED 24   GAME 63 - SC     GAME 64 - SC   SEED 23
SEED 4   3:00 p.m.     4:30 p.m.   SEED 3
  HANDSWORTH 66             63 LORD TWEEDSMUIR  
  GAME 15 - SC   WINNER GAME 15       LOSER GAME 63       WINNER GAME 7   GAME 7 - SC  
  1:00 p.m.       HANDSWORTH 68         VANCOUVER COLLEGE 71       68 LORD TWEEDSMUIR       10:00 a.m.  
  BROOKSWOOD 49               GAME 79               44 WESTSYDE  
SEED 29   GAME 32 - FH   WINNER GAME 32           4:30 p.m.           WINNER GAME 26   GAME 26 - FH   SEED 30
SEED 13   8:30 p.m.       HANDSWORTH 42         SOUTH COURT         62 LORD TWEEDSMUIR       5:30 p.m.   SEED 14
  DAWSON CREEK 51                     3rd/4th                     23 OAK BAY  
  GAME 16 - FH       JOHN OLIVER 62               BELMONT 47             52 G. W. GRAHAM       GAME 8 - FH  
  1:00 p.m.   WINNER GAME 16             LOSER GAME 64             WINNER GAME 8   10:00 a.m.  
  JOHN OLIVER 54               LORD         62 G. W. GRAHAM  
SEED 20   GAME 47 - CC       ST. GEORGE'S 71 69 TWEEDSMUIR       GAME 45 - CC   SEED 19
SEED 5   3:30 p.m.   WINNER GAME 47 WINNER GAME 52 WINNER GAME 45   2:00 p.m.   SEED 6
  ST. GEORGE'S 53       LOSER GAME 48   SEAQUAM 54 LOSER GAME 46       62 BURNABY SOUTH  
  GAME 13 - CC   WINNER GAME 13         SEAQUAM 68   GAME 78 3:00 p.m.   39 SIR CHARLES         WINNER GAME 5   GAME 5 - CC  
  1:00 p.m.       ST. GEORGE'S 68                 5th/6th - SC       TUPPER         36 BURNABY SOUTH       10:00 a.m.  
  LORD BYNG 45                     VERNON 62                   42 DUCHESS PARK  
SEED 28   GAME 31 - SC     ST. GEORGE'S 53   GAME 52 - FH   WINNER GAME 55   GAME 55 - FH   57 VERNON       GAME 25 - SC   SEED 27
SEED 12   8:30 p.m.     WINNER GAME 31   10:30 a.m.   LOSER GAME 52   12:00 p.m.   WINNER GAME 25   5:30 p.m.   SEED 11
  ABBOTSFORD 50               HANDSWORTH 56             52 VERNON  
  GAME 14 - EC       ABBOTSFORD 56         GAME 77 1:30 p.m.         46 VERNON       GAME 6 - EC  
  1:00 p.m.   WINNER GAME 14   HANDSWORTH 59     7th/8th - SC     68 VERNON   WINNER GAME 6   10:00 a.m.  
  CLAREMONT 42 LOSER GAME 29 LOSER GAME 47   SIR CHARLES TUPPER 33 LOSER GAME 45 LOSER GAME 22 36 GUILDFORD PARK  
SEED 21   FLEETWOOD PARK 48 LOSER GAME 55 47 BURNABY   SEED 22
      WINNER GAME 59   MOUNTAIN  
  GAME 40 - SC   WINNER GAME 40   ABBOTSFORD 61 WINNER GAME 36   GAME 36 - CC  
  12:30 p.m.       FLEETWOOD PARK 51   GAME 76 12:00 p.m.   L KELOWNA       11:00 a.m.  
                9th/10th - SC                
  TERRY FOX 34         BURNABY SOUTH 69       65 KELOWNA  
LOSER GAME 28   GAME 59 - SC   WINNER GAME 60   GAME 60 - FH   LOSER GAME 23
LOSER GAME 32   3:00 p.m.   LOSER GAME 59   3:00 p.m.   LOSER GAME 26
  JOHN OLIVER 59         FLEETWOOD PARK 53       44 G. W. GRAHAM  
              GAME 75 10:30 a.m.              
  GAME 41 - FH     ABBOTSFORD 53     11th/12th - SC     W BURNABY SOUTH     GAME 37 - SC  
  12:30 p.m.     WINNER GAME 41   KELOWNA 44 WINNER GAME 37     11:00 a.m.  
      LOSER GAME 60      
  ABBOTSFORD 67 WINNER GAME 56 67 BURNABY SOUTH  
LOSER GAME 31 LOSER GAME 40   TERRY FOX 48 LOSER GAME 36 LOSER GAME 25
  TERRY FOX 59   GAME 73 4:00 p.m.   53 BURNABY  
          13th/14th - CC       MOUNTAIN  
        BURNABY MOUNTAIN 49      
  GAME 56 - CC   WINNER GAME 58   GAME 58 - FH  
LOSER GAME 11   1:30 p.m.   LOSER GAME 56   1:30 p.m.   LOSER GAME 1
  R. E. MOUNTAIN 41         JOHN OLIVER 78       33 ST. PATRICK'S  
  GAME 24 - EC   WINNER GAME 24         GAME 74 4:00 p.m. OT       WINNER GAME 20   GAME 20 - FH  
  5:30 p.m.       MOUNT BOUCHERIE 56   JOHN OLIVER 53     15th/16th - FH     42 G. W. GRAHAM   51 HERITAGE WOODS       2:30 p.m.  
  MOUNT BOUCHERIE 76       LOSER GAME 41   G. W. GRAHAM 75 LOSER GAME 37       49 HERITAGE WOODS  
LOSER GAME 12   GAME 39 - CC   WINNER GAME 39 LOSER GAME 58 WINNER GAME 42   GAME 42 - FH   LOSER GAME 2
LOSER GAME 10   12:30 p.m.       MOUNT BOUCHERIE 59 WINNER GAME 61 35 HERITAGE WOODS       2:00 p.m.   LOSER GAME 3
  A. R. MACNEILL 44               MOUNT BOUCHERIE 67             37 TAMANAWIS  
  GAME 21 - EC     G. P. VANIER 42         GAME 71 2:30 p.m.         33 CENTENNIAL       GAME 17 - CC  
  4:00 p.m.     WINNER GAME 21           17th/18th - CC           WINNER GAME 17   2:30 p.m.  
  G. P. VANIER 47         HERITAGE WOODS 54       51 CENTENNIAL  
LOSER GAME 9   GAME 61 - CC   LOSER GAME 62   GAME 62 - FH   LOSER GAME 4
LOSER GAME 15   4:30 p.m.   LOSER GAME 61   4:30 p.m.   LOSER GAME 7
  BROOKSWOOD 56         DAWSON CREEK 54       57 WESTSYDE  
  GAME 30 - EC   WINNER GAME 30         GAME 72 2:30 p.m.         WINNER GAME 18   GAME 18 - EC  
  8:30 p.m.       DAWSON CREEK 59           19th/20th - FH           60 WESTSYDE       2:30 p.m.  
  DAWSON CREEK 58               WESTSYDE 48             47 OAK BAY  
LOSER GAME 16   GAME 44 - FH     DAWSON CREEK 53 WINNER GAME 62 45 WESTSYDE     GAME 33 - CC   LOSER GAME 8
LOSER GAME 13   3:30 p.m.     WINNER GAME 44 WINNER GAME 57 WINNER GAME 33     9:30 a.m.   LOSER GAME 5
  LORD BYNG 69       LOSER GAME 39   LORD BYNG 35 LOSER GAME 42       53 DUCHESS PARK  
  GAME 27 - EC     LORD BYNG 56   G. P. VANIER 39   GAME 69 1:00 p.m.   59 CENTENNIAL   56 GUILDFORD PARK       GAME 19 - SC  
  7:00 p.m.     WINNER GAME 27           21st/22nd - CC           WINNER GAME 19   2:30 p.m.  
  CLAREMONT 62         CENTENNIAL 64       59 GUILDFORD PARK  
LOSER GAME 14   GAME 57 - SC   WINNER GAME 54   GAME 54 - SC   LOSER GAME 6
  1:30 p.m.   LOSER GAME 57   12:00 p.m.  
        G. P. VANIER 52      
        GAME 70 1:00 p.m.        
  LORD BYNG 59     23rd/24th - FH     52 GUILDFORD PARK  
LOSER GAME 24 LOSER GAME 44   GUILDFORD PARK 55 LOSER GAME 33 LOSER GAME 20
  R. E. MOUNTAIN 29 LOSER GAME 54 57 ST. PATRICK'S  
      WINNER GAME 50      
  GAME 43 - EC   WINNER GAME 43   A. R. MACNEILL 54 LOSER GAME 34   GAME 34 - SC  
  12:30 p.m.       A. R. MACNEILL 77   GAME 68 11:30 a.m.   57 TAMANAWIS       9:30 a.m.  
                25th/26th - FH                
  A. R. MACNEILL 42         DUCHESS PARK 55       56 TAMANAWIS  
LOSER GAME 21   GAME 50 - CC   WINNER GAME 53   GAME 53 - CC   LOSER GAME 17
LOSER GAME 30   10:30 a.m.   LOSER GAME 50   12:00 p.m.   LOSER GAME 18
  BROOKSWOOD 73         BROOKSWOOD 46       49 OAK BAY  
              GAME 66 10:00 a.m.              
  GAME 38 - FH     BROOKSWOOD 40     27th/28th - FH     60 DUCHESS PARK     GAME 35 - FH  
  11:00 a.m.     WINNER GAME 38   TAMANAWIS 48 WINNER GAME 35     9:30 a.m.  
      LOSER GAME 53      
  CLAREMONT 64 LOSER GAME 49 54 DUCHESS PARK  
LOSER GAME 27 LOSER GAME 43   CLAREMONT 43 WINNER GAME 34 LOSER GAME 19
  R. E. MOUNTAIN 52   GAME 67 11:30 a.m.   52 ST. PATRICK'S  
          29th/30th - CC          
        ST. PATRICK'S 52      
  GAME 49 - SC   WINNER GAME 51   GAME 51 - SC  
  9:00 a.m.   WINNER GAME 49   10:30 a.m.  
        R. E. MOUNTAIN 39      
        GAME 65 10:00 a.m.        
  CLAREMONT 46     31st/32nd - CC     33 OAK BAY  
LOSER GAME 38   OAK BAY 41 LOSER GAME 35
LOSER GAME 51 SPORTVICTORIA.COM