Brentwood College/Shawnigan Lake Invitational Tournament
"Countdown to the Playoffs" February 1-2, 2013
Saturday Friday Friday Friday Saturday Saturday
St. Michaels 77
Finalist Game 1 Game 1 Thursday Winner Game 1
39 Edward Milne SLS 1 10:30 a.m. St. Michaels 64
Winner Game 9   Edward Milne 40   Winner Game 13
L Southridge       Game 9 Game 13       St. Michaels 54
  Finalist Game 9 SLS 1 3:45 p.m. SLS 1 5:30 p.m. Finalist Game 13     Winner Game 17
  62 Edward Milne   Gulf Islands 71   Gulf Islands 54     Holy Cross 72
    65 Southridge Game 2 Gulf Islands 46     OT
    Finalist Game 2 SLS 1 12:15 p.m. Winner Game 2      
    Southridge 48      
Game 19 Game 21 Game 23 Game 17  
BCS 12:30 p.m. SLS 2 10:45 a.m. SLS 1 2:15 p.m. SLS 1 10:45 a.m.  
    Mount Douglas 52      
    Finalist Game 3 Game 3 Winner Game 3      
    52 Mount Douglas SLS 2 12:15 p.m. Shawnigan Lake 52      
  74 Mount Douglas   Shawnigan Lake 60   Shawnigan Lake 47   Finalist Game 17  
  Finalist Game 10 Game 10 Game 14 Finalist Game 14   St. Michaels 41  
W Mark Isfeld       SLS 2 5:30 p.m. SLS 1 7:15 p.m.       Holy Cross 60    
Winner Game 10   Holy Cross 48   Winner Game 14    
60 Mark Isfeld Game 4 Holy Cross 68    
Finalist Game 4 SLS 1 2:00 p.m. Winner Game 4    
Mark Isfeld 44 Finalist Game 17 Winner Game 17
Game 25 Game 26
BCS 4:00 p.m. BCS 6:00 p.m.
Notre Dame 73 Finalist Game 18 Winner Game 18
Finalist Game 5 Game 5 Winner Game 5 3rd/4th 1st/2nd
82 Notre Dame SLS 2 10:30 a.m. Wellington 50    
Winner Game 11   Wellington 80   Winner Game 15    
69 Notre Dame       Game 11 Game 15       Brentwood 57    
  Finalist Game 11 BCS 3:45 p.m. BCS 5:30 p.m. Finalist Game 15 College   Belmont 59  
  46 G. W. Graham   Brentwood College 67 Brentwood   Wellington 73   Finalist Game 18  
    42 G. W. Graham Game 6 College 73      
    Finalist Game 6 BCS 10:30 a.m. Winner Game 6      
    G. W. Graham 51      
Game 20 Game 22 Game 24 Game 18  
SLS 1 12:30 p.m. SLS 2 12:30 p.m. BCS 2:15 p.m. BCS 10:45 a.m.  
    Lambrick Park 75      
    Finalist Game 7 Game 7 Winner Game 7      
    50 Pacific Academy BCS 12:15 p.m. Lambrick Park 60     Brentwood  
  53 Windsor   Pacific Academy 69   Lambrick Park 69         College 63
  Finalist Game 12 Game 12 Game 16 Finalist Game 16   Winner Game 18
57 Pacific Academy       SLS 2 7:15 p.m. BCS 7:15 p.m.       Belmont 50
Winner Game 12   Belmont 55   Winner Game 16
41 Windsor Game 8 Belmont 63
Finalist Game 8 BCS 2:00 p.m. Winner Game 8
Windsor 38 SPORTVICTORIA.COM
FINAL STANDINGS AWARDS
1 Holy Cross Winner Game 26
2 Brentwood College Loser Game 26 MVP
3 Belmont Winner Game 25 Stanley Maduabueke Holy Cross
4 St. Michaels Loser Game 25
T5 Gulf Islands Winner Game 23 ALL-STAR TEAM
Wellington Winner Game 24 Aaron Madaisky Holy Cross
T7 Shawnigan Lake Loser Game 23 Henry Maduabueke Holy Cross
Lambrick Park Loser Game 24 Shalev Sharabi Brentwood College
T9 Mark Isfeld Winner Game 19 Jordan Charles Brentwood College
Norte Dame Winner Game 20 Erik Spaven Belmont
T11 Southridge Loser Game 19 Mark Yorath St. Michaels
Pacific Academy Loser Game 20 Aaron Copely Wellington
T13 Mount Douglas Winner Game 21 Leo Chang Shawnigan Lake
Windsor Winner Game 22 Billy George Gulf Islands
T15 Edward Milne Loser Game 21 Ben Miller Mark Isfeld
G. W. Graham Loser Game 22