2012 North Shore Invitational Tournament
Saturday Friday Thursday Friday Saturday Friday Saturday
December 3, 2011 December 2, 2011 December 1, 2011 December 2, 2011 December 3, 2011 December 2, 2011 December 3, 2011
Carson Graham 61
Loser Game 1 Game 1 @ Balmoral Winner Game 1
Winner Game 13 W Port Moody 1:40 p.m. Carson 84 Winner Game 10
36 Port Moody         Port Moody 33 Graham         Bryne Creek 75
  Game 13 @ Balmoral Game 10 @ Balmoral  
  1:30 p.m. 11:45 a.m.   Winner Game 17
Winner Game 23   Loser Game 13   Byrne Creek 74 2 OT Loser Game 10                 Mount Douglas 45
95 Tamanawis           48 Dover Bay L Dover Bay Game 2 @ Balmoral Byrne Creek 88 Carson 55    
2 OT     Loser Game 2 12:00 p.m. Winner Game 2 Graham      
      Dover Bay 52      
  Game 23 @ Balmoral Game 19 @ Balmoral Game 21 @ Balmoral Game 17 @ Balmoral  
  12:30 p.m. 9:00 a.m. 10:45 a.m. 7:30 p.m.  
      Tamanawis 67      
  Winner Game 19     Loser Game 3 Game 3 @ Balmoral Winner Game 3     Winner Game 21  
  67 Handsworth         65 Handsworth 51 Tamanawis 3:20 p.m. Cowichan 70 Cowichan 60         Cowichan 77  
      Loser Game 15   Cowichan 73   Loser Game 9     Loser Game 17  
      Game 15 @ Balmoral Game 9 @ Balmoral           Bryne Creek 70  
      3:15 p.m. 10:00 a.m.        
    64 Tamanawis         Handsworth 73         Mount Douglas 90      
    Winner Game 15 48 Handsworth Game 4 @ Mickey McDougall Mount Douglas 83 Winner Game 9      
    Loser Game 4 2:00 p.m. Winner Game 4      
    Mount Douglas 90
Game 27 Game 26 Game 25 Game 28 Game 29
@ Argyle @ Argyle Balmoral Balmoral Balmoral
4:00 p.m. 2:15 p.m. 4:00 p.m. 5:45 p.m. 7:30 p.m.
6th/8th 9th/10th 5th/7th 3rd/4th 1st/2nd
    Kitsilano 71
    Loser Game 5 Game 5 @ Argyle Winner Game 5      
    Winner Game 14 51 Brookswood 4:00 p.m. Kitsilano 107 Winner Game 12      
    L Argyle         Brookswood 47         Kitsilano 40      
      Game 14 @ Argyle Game 12 @ Argyle        
      3:15 p.m. 11:45 a.m.         Kitsilano 78  
      Loser Game 14   Argyle 51   Loser Game 12     Lord   Loser Game 18  
  65 Brookswood         75 Brookswood 76 Argyle Game 6 @ Argyle Belmont 59 Belmont L         Tweedsmuir 92  
  Winner Game 20     Loser Game 6 2:15 p.m. Winner Game 6     Winner Game 20  
      Belmont 75      
  Game 24 @ Argyle Game 20 @ Argyle Game 22 @ Argyle Game 18 @ Balmoral  
  12:30 p.m. 9:00 a.m. 10:45 a.m. 5:45 p.m.  
      Seaquam 52      
90 Oak Bay             Loser Game 7 Game 7 @ Argyle Winner Game 7 Lord      
Winner Game 24   43 Seaquam 37 Seaquam 12:30 p.m. Lord TBD Tweedsmuir W    
  Loser Game 16   Lord Tweedsmuir 97 Tweedsmuir   Loser Game 11                 Pitt Meadows 60
  Game 16 @ Argyle Game 11 @ Argyle   Winner Game 18
  1:30 p.m. 10:00 a.m.  
W Oak Bay         Pitt Meadows 68         Pitt Meadows 57
Winner Game 16 78 Oak Bay Game 8 @ Balmoral Pitt Meadows TBD Winner Game 11
Loser Game 8 5:00 p.m. Winner Game 8 Sportvictoria.com
Oak Bay 54
FINAL STANDINGS Home is the top team.
1 Pitt Meadows
2 Mount Douglas NSIT website
3 Kitsilano
4 Bryne Creek
5 Lord Tweedsmuir
6 Tamanawis
7 Cowichan
8 Oak Bay
9 Handsworth
10 Brookswood
DNP Argyle
Belmont
Carson Graham
Dover Bay
Port Moody
Seaquam