Brentwood College/Shawnigan Lake Invitational Tournament
"Countdown to Playoffs"
Saturday Friday Friday Friday Saturday Saturday
Shawnigan Lake 72
Finalist Game 1 Game 1 Thursday Winner Game 1
60 Stelly's SLS 1 7:00 p.m. Shawnigan Lake 40
Winner Game 9   Stelly's 51   Winner Game 13
37 Kwalikum       Game 9 Game 13       Mount Douglas 71
  Finalist Game 9 SLS 1 3:45 p.m. SLS 1 5:30 p.m. Finalist Game 13     Winner Game 17
  44 Stelly's   Mount Douglas 97   Shawnigan Lake 40     Mount Douglas 87
    66 Kwalikum Game 2 Mount Douglas 75      
    Finalist Game 2 SLS 2 10:30 a.m. Winner Game 2      
    Kwalikum 38      
Game 19 Game 21 Game 23 Game 17  
BCS 12:30 p.m. SLS 2 10:45 a.m. SLS 1 2:15 p.m. SLS 1 10:45 a.m.  
    Holy Cross 45      
    Finalist Game 3 Game 3 Winner Game 3      
    59 Holy Cross SLS 2 12:15 p.m. St. Michaels 71      
  65 Highland   St. Michaels 66   St. Michaels 54   Finalist Game 17  
  Finalist Game 10 Game 10 Game 14 Finalist Game 14   Southridge 58  
61 Holy Cross       SLS 2 5:30 p.m. SLS 1 7:15 p.m.       Southridge 64    
Winner Game 10   Southridge 74   Winner Game 14    
44 Highland Game 4 Southridge 75    
Finalist Game 4 SLS 1 12:15 p.m. Winner Game 4    
Highland 59 Finalist Game 17 Winner Game 17
Game 25 Game 26
BCS 4:00 p.m. BCS 6:00 p.m.
Belmont 84 Finalist Game 18 Winner Game 18
Finalist Game 5 Game 5 Winner Game 5 3rd/4th 1st/2nd
91 Sa-Hali SLS 1 10:30 a.m. Belmont 66    
Winner Game 11   Sa-Hali 61   Winner Game 15    
57 Sa-Hali       Game 11 Game 15       Brentwood 94    
  Finalist Game 11 SLS 2 3:45 p.m. BCS 5:30 p.m. Finalist Game 15 College OT GW Graham 93  
  38 Guif Islands   Brentwood College 64 Brentwood   Belmont 72   Finalist Game 18  
    52 Gulf Islands * Game 6 College 68      
    Finalist Game 6 BCS 10:30 a.m. Winner Game 6      
    Gulf Islands 45      
Game 20 Game 22 Game 24 Game 18  
SLS 1 12:30 p.m. SLS 2 12:30 p.m. BCS 2:15 p.m. BCS 10:45 a.m.  
    GW Graham 78      
    Finalist Game 7 Game 7 Winner Game 7      
    35 Mark Isfeld BCS 2:00 p.m. GW Graham 104     Brentwood  
  59 Mark Isfeld   Mark Isfeld 35   Lambrick Park 67         College 51
  Abbotsford Finalist Game 12 Game 12 Game 16 Finalist Game 16   Winner Game 18
65 Christian       SLS 2 7:15 p.m. BCS 7:15 p.m.       GW Graham 85
Winner Game 12   Abbotsford Lambrick Park 61   Winner Game 16
78 Christian Game 8 Lambrick Park 65
Finalist Game 8 BCS 12:15 p.m. Winner Game 8
* Game 6 will double as a LEAGUE game Abbotsford Christian 55 SPORTVICTORIA.COM
FINAL STANDINGS AWARDS
1 Mount Douglas Winner Game 26
2 Brentwood Loser Game 26 MVP
3 GW Graham Winner Game 25 Elliot Rowe Mount Douglas
4 Southridge Loser Game 25
T5 St. Michaels Winner Game 23 ALL-STAR TEAM
Belmont Winner Game 24 Jordan Charles Brentwood College
T7 Shawnigan Lake Loser Game 23 Josiah Cokrill GW Graham
Lambrick Park Loser Game 24 DJ Sears Duru Shawnigan Lake
T9 Holy Cross Winner Game 19 Jordan Fenn Belmont
Abbotsford Christian Winner Game 20 Monty Fraser Brown St. Michaels
T11 Kwalikum Loser Game 19 Lucas Mannes GW Graham
Sa-Hali Loser Game 20 Harrison Mar Mount Douglas
T13 Highland Winner Game 21 Conor Morgan Mount Douglas
Mark Isfeld Winner Game 22 Ben Severiede Southridge
T15 Stelly's Loser Game 21 Shalev Sharabi Brentwood College
Gulf Islands Loser Game 22