Lower Mainland "AAA" Senior Boys' Basketball Playoffs
February 23 - March 3, 2012
Thursday Feb. 23 Friday Feb. 24 Wednesday Feb. 29 Saturday March 3 PLAYOFF TEAMS:
Byrne Creek Burnaby/New Westminster # 1
Seed # 8 Scroll down to see New Westminster Burnaby/New Westminster # 2
Burnaby South 85 Burnaby South Burnaby/New Westminster # 3
Game # 1   Winner Game # 1 the loser's bracket Vancouver College Independent #1
3:30 p.m. @ Vancouver College Burnaby South 57 St. George's Independent #2
Sir Winston Churchill 69 Game # 6 Winner Game # 6 Steveston-London Richmond # 1
Seed # 9 5:15 p.m. @ Vancouver College   Vancouver College 49 J. N. Burnett Richmond # 2
Vancouver College 67   Kitsilano Vancouver # 1
Seed # 5 Seed # 1   Sir Charles Tupper Vancouver # 2
St. George's 78 Game # 15 Winner Game # 15 Sir Winston Churchill Vancouver # 3
Game # 2   Winner Game # 2 7:15 p.m. @ Vancouver College   St. George's 59 Point Grey Vancouver # 4
4:30 p.m. @ St. George's St. George's 73     Killarney Vancouver # 5
Killarney 27       Eric Hamber Vancouver # 6
Seed # 12 Game # 7   St. George's 65  
Seed # 4 4:30 p.m. @ St. George's Winner Game # 7 Game # 23
Steveston-London 78   7:30 p.m. PLAYOFF SEEDS:
Game # 3   Steveston-London 50 @ St. George's Vancouver College Seed # 1
6:00 p.m. @ St. George's Winner Game # 3   Kitsilano Seed # 2
Eric Hamber 55 St. George's will be LM Byrne Creek Seed # 3
Seed # 13 Seed # 3 BC Berth # 1 Steveston-London Seed # 4
Byrne Creek 64 Kitsilano will be LM St. George's Seed # 5
Seed # 6 Game # 9 Winner Game # 9 BC Berth # 2 Sir Charles Tupper Seed # 6
Sir Charles Tupper 95 7:00 p.m. @ Vancouver College   Sir Charles Tupper 63   New Westminster Seed # 7
Game # 4   Sir Charles Tupper 74     Burnaby South Seed # 8
5:15 p.m. @ Vancouver College Winner Game # 4     Sir Winston Churchill Seed # 9
J.N. Burnett 78 Game # 16   Kitsilano 58 Point Grey Seed # 10
Seed # 11 5:30 p.m. @ Vancouver College Winner Game # 16 J. N. Burnett Seed # 11
Seed # 2   Killarney Seed # 12
Kitsilano 81   Eric Hamber Seed # 13
Seed # 7 Game # 8   Kitsilano 86
New Westminster 66 6:00 p.m. @ St. George's Winner Game # 8
Game # 5   New Westminster 57
7:30 p.m. @ St. George's Winner Game # 5
Point Grey 59
Seed # 10
Friday Feb. 24 Tuesday Feb. 28 Wednesday Feb. 29 Friday March 2 Saturday March 3
Loser Game # 16
Sir Charles Tupper 61
Loser Game # 7   Winner Game # 19
Steveston-London 69           Sir Charles Tupper 56
Loser Game # 3 Game # 14 Winner Game # 14 Game # 19  
Eric Hamber 72 6:00 p.m. @ St. George's   Steveston-London 55 4:30 p.m. @ St. George's  
Game # 10   J.N. Burnett 64     Loser Game # 19  
7:30 p.m. @ St. George's Winner Game # 10       Point Grey 66  
J.N. Burnett 83 Game # 17   Point Grey 60    
Loser Game # 4 2:00 p.m. @ Vancouver College Winner Game # 17 Game # 21 Game # 22
Loser Game # 5   4:30 p.m. 6:00 p.m.
Point Grey 58   @ St. George's @ St. George's
Game # 11   Point Grey 73    
4:30 p.m. @ St. George's Winner Game # 11 Point Grey will be LM Vancouver College will be LM
Burnaby South 49 BC Berth # 5 BC Berth # 3
Loser Game # 6   Sir Charles Tupper will be LM
  BC Berth # 4
Loser Game # 15    
Vancouver College 80   Sir Winston Churchill 56  
Loser Game # 1   Loser Game # 20  
Sir Winston Churchill 88    
Game # 12 Winner Game # 12 Game # 20  
3:30 p.m. @ Vancouver College   Sir Winston Churchill 64 6:00 p.m. @ St. George's  
New Westminster 66 OT           Vancouver College 73
Loser Game # 8     Winner Game # 20
Game # 18   Sir Winston Churchill 54
3:45 p.m. @ Vancouver College Winner Game # 18
Loser Game # 2  
Killarney 59  
Game # 13   Byrne Creek 63
5:15 p.m. @ Vancouver College Winner Game # 13
Byrne Creek 69
Loser Game # 9 Sportvictoria.com
r