Victoria City Police Senior Boys' Basketball Tournament
G. W. South
Esquimalt 47 GNS 48 Spectrum 72 Mark Isfeld 47 Alberni 67 Windsor 60 Graham 64 Okanagan 81
Game 1 Game 3 Game 7 Game 9 Game 5 Game 11 Game 13 Game 15
Single Sinlge Double Double Single Single Double Double
T 8:30 a.m. T 10:15 a.m. T 12:00 p.m. T 1:45 p.m. T 3:30 p.m. T 5:15 p.m. T 7:00 p.m. T 8:45 p.m.
Belmont 88 Lambrick 73 Pacific 33 SMUS 68 WRCA "B" 34 Brentwood 69 Shawnigan 60 Oak Bay "B" 51
Park Christian College
PCS (38) Belmont (82)
Loser G7 T = Thursday Winner G1
Game 17 F = Friday Game 18
PCS (38) Single Windsor (72) S = Saturday Lambrick (68) Double Belmont (55)
Loser G17 F 3:30 p.m. Winner G17 Loser G18 F 8:30 a.m. Winner G18
  Loser G11   Shawnigan (70)   Winner G3   Belmont (52)
Game 37 Windsor (63) Game 41   Winner G41 SENIOR Game 45 Lambrick (63) Game 33     Winner G33
PCS PCS   Double Single  
S 8:30 a.m. Shawnigan (72) S 10:15 a.m.   S 12:00 p.m. Alberni (68) F 7:00 p.m. Spectrum (75)  
  Loser G13       Winner G5   Loser G33  
Loser G21 Game 21 Winner G21   Loser G20 Game 20 Winner G20    
Oak Bay "B" (77) Single Shawnigan (75)   Alberni (76) Double Spectrum (50)    
F 5:15 p.m.   F 10:15 a.m.    
Loser G15   Winner G7    
Oak Bay "B" (42) Game 49 Spectrum (91) Game 51 Game 53
PCS Double Double
S 5:15 p.m. BOYS' S 3:30 p.m. S 7:30 p.m.
WRCA "B" (36) 5th/6th SMUS (70) 3rd/4th 1st/2nd
Loser G5   Winner G9    
Game 29   Game 24 Brentwood    
WRCA "B" (42) @ GNS Mark Isfeld (58)   SMUS (63) Single College (60)    
Loser G29 F 10:45 a.m. Winner G29   Loser G24 F 12:00 p.m. Winner G24    
  Loser G9       Winner G11   Loser G35  
Game 39 Mark Isfeld (73) Game 43   Game 47 Brentwood (78) Game 35 G.W. Graham (62)  
Double Double   Double Single  
S 8:30 a.m. Esquimalt (56) S 10:15 a.m.   Winner G43 S 1:45 p.m. G.W. Graham (74) F 8:45 p.m.     Winner G35
  Loser G1   Mark Isfeld (41)   Winner G13   Brentwood (69)
Loser G31 Game 31 Winner G31 Loser G28 Game 28 Winner G28 College
Esquimalt (55) @ GNS GNS (54) South OK (59) Single G.W. Graham (57)
F 9:00 a.m. Bottom team is the HOME team. F 1:45 p.m. Sportvictoria.com
Loser G3 Winner G15
GNS (62) Court A & B is the SMUS Double gym, split. South OK (66)
Final Standings and Awards