Thursday January 7, 2010
Pool A
12:00 p.m. SMUS 59 Hugh Boyd 42
3:30 p.m. LeBoldus, Regina 63 Hugh Boyd 48
7:00 p.m. LeBoldus, Regina 60 SMUS 58 OT
Pool B
12:00 p.m. Dover Bay 65 Ross Shepherd, Edmonton 58
3:30 p.m. St. Paulís, Winnipeg 70 Dover Bay 58
7:00 p.m. St. Paulís, Winnipeg 80 Ross Shepherd, Edmonton 73 2 OT
Pool C
1:45 p.m. Cowichan 76 West Vancouver 44
5:15 p.m. Cowichan 75 Harry Ainlay, Edmonton 66
8:45 p.m. Harry Ainlay, Edmonton 72 West Vancouver 64
Pool D
1:45 p.m. St. Georgeís 89 Belmont 78
5:15 p.m. Belmont 86 St. Francis, Calgary 69
8:45 p.m. St. Georgeís 67 St. Francis, Calgary 20
Friday January 8, 2010
9:10 a.m. 13 2nd Pool B (Dover Bay) 65 1st Pool A (LeBoldus) 60
9:10 a.m. 14 1st Pool B (St. Paulís) 73 2nd Pool A (SMUS) 61
11:00 a.m. 15 1st Pool C (Cowichan) 98 2nd Pool D (Belmont) 74
11:00 a.m. 16 1st Pool D (St. Georges) 82 2nd Pool C (Harry Ainlay) 68
12:50 p.m. 3rd Pool B (Ross Shepherd) 79 3rd Pool A (Hugh Boyd) 42
2:40 p.m. 3rd Pool C (West Vancouver) 76 3rd Pool D (St. Francis) 41
2:40 p.m. 19 Loser Game 13 (LeBoldus) 67 Loser Game 14 (SMUS) 59
4:30 p.m. 20 Loser Game 15 (Belmont) 85 Loser Game 16 (Harry Ainlay) 77
6:20 p.m. 21 Winner Game 13 (Dover Bay) 68 Winner Game 14 (St. Paulís) 58
8:30 p.m. 22 Winner Game 16 (St. Georges) 70 Winner Game 15 (Cowichan) 61
Saturday January 9, 2010
9:10 a.m. 3rd Pool C (West Vancouver) 70 3rd Pool A (Hugh Boyd) 57
9:10 a.m. 3rd Pool B (Ross Shepherd) 95 3rd Pool D (St. Francis) 32
11:00 a.m. Loser Game 19 (SMUS) 85 Loser Game 20 (Harry Ainlay) 69
12:50 p.m. 3rd Pool D (St. Francis) 67 3rd Pool A (Hugh Boyd) 64
12:50 p.m. Winner Game 19 (LeBoldus) 69 Winner Game 20 (Belmont) 53
2:40 p.m. Loser Game 22 (Cowichan) 69 Loser Game 21 (St. Paulís) 65
2:40 p.m. 3rd Pool B (Ross Shepherd) 79 3rd Pool C (West Vancouver) 41
4:30 p.m. Winner Game 22 (St. Georges) 80 Winner Game 21 (Dover Bay) 74 OT
Final Standings:
1 St. George's
2 Dover Bay
3 Cowichan
4 St. Paul's
5 LeBoldus
6 Belmont
7 SMUS
8 Harry Ainlay
9 Ross Shepard
10 West Vancouver
11 St. Francis
12 Hugh Boyd
ALL TOURNAMENT TEAM
Chris Lequesne (Belmont)
Mitch Knippleberg (Cowichan)
Trevor Davidson (Dover Bay)
Brandon West (Harry Ainlay)
Davery Roberts (Hugh Boyd)
Joe Deciman††††††††††††††††† (Leboldus)
Tyshawn Walters (Ross Shepherd)
Jure Erlic†††††††††††††††††††††† (SMUS)
Kadin Majcher (St. Francis)
David MacFayden (St. Georgeís)
Tanner Draward (St. Paulís)
Grady Krohman (West Vancouver)
MOST VALUABLE PLAYER
Emerson Murray (St. Georgeís)
MOST SPORTSMANLIKE TEAM
St. Francis Browns (Calgary)