2009 North Shore Invitational Tournament
Friday Thursday Wednesday Thursday Friday Thursday Friday
Dec 18, 2009 Dec. 17, 2009 Dec. 16, 2009 Dec. 17, 2009 Dec. 18, 2009 Dec. 17, 2009 Dec 18, 2009
Handsworth (70)
Mount Baker (41) Game 7 Handsworth Handsworth (72)
Loser G7 2:30 p.m. Winner G7
Seaquam (57)   Mount Baker (44)   Oak Bay (93)
Winner G16     Game 16 Carson Game 11     Winner G11
  Mount Baker (55) 5:00 p.m. 10:00 a.m. Handsworth (36)   Oak Bay (75)
  Loser G16   Oak Bay (86)   Loser G11             Winner G17
Claremont (64)     Loser G8 Game 8 Handsworth Winner G8      
Winner G24           Seaquam (66) 4:15 p.m. Oak Bay (94)      
      Seaquam (54)     Western Canada (98)  
  Game 24 Game 20 Game 22 Game 17       Loser G17  
  Sutherland Handsworth Sutherland Carson Graham    
  12:30 p.m. 9:00 a.m. 10:45 a.m. 6:45 p.m.    
      Argyle (65)        
  Heritage Woods (57)     Claremont (75) Game 5 Argyle Argyle (72)     Argyle (54)    
  Winner G20       Loser G5 2:15 p.m. Winner G5         Winner G22    
      Loser G15   Claremont (43)   Loser G12        
      Heritage Woods (76) Game 15 Argyle Game 12 Argyle (73)        
    Winner G15     1:30 p.m. 11:45 a.m.     Winner G12      
    Claremont (64)   Western Canada (87)   Western Canada (75)      
    Loser G6 Game 6 Argyle Winner G6      
Winner G24 Winner G20 Heritage Woods (51) 4:00 p.m. Western Canada (80) Winner G22 Loser G17 Winner G17
Game 27 Game 25 Heritage Woods (74) Game 26 Game 28 Game 29
Handsworth Sutherland Handsworth Sutherland Sutherland
4:00 p.m. 2:15 p.m. 2:15 p.m. 5:45 p.m. 7:30 p.m.
6th/8th 9th/10th Sutherland (70) 5th/7th 3rd/4th 1st/2nd
Winner G23 Winner G19 Sutherland (64) Game 3 Sutherland Stelly's (66) Winner G21 Loser G18 Winner G18
    Loser G3 2:15 p.m. Winner G3      
    Delta (86)   Stelly's (74)   Sir Charles Tupper (84)      
    Winner G14     Game 14 Carson Game 9 Carson     Winner G9      
      Sutherland (81) 3:15 p.m. 10:00 a.m. Stelly's (62)        
      Loser G14   Delta (65)   Loser G9        
  Winner G19       Loser G4 Game 4 Sutherland Winner G4         Winner G21    
  Sutherland (77)     Delta (88) 4:00 p.m. Sir Charles Tupper (94)     Carson Graham (66)    
      Sir Charles Tupper (83)        
  Game 23 Game 19 Game 21 Game 18    
  Handsworth Sutherland Sutherland Carson Graham    
  12:30 p.m. 9:00 a.m. 10:45 a.m. 8:15 p.m.       Loser G18  
      Carson Graham (75)     Jasper Place (84)  
Winner G23           Elgin Park (41) Game 1 Carson Carson Graham (68)      
Delta (57)     Loser G1 2:15 p.m. Winner G1      
  Loser G13   Elgin Park (45)   Loser G10             Winner G18
  Elgin Park (45) Game 13 Carson Game 10 Carson Carson Graham (67)   Sir Charles Tupper (78)
Winner G13     1:30 p.m. 11:45 a.m.     Winner G10
Belmont (81)   Belmont (83)   Jasper Place (80)
Loser G2 Game 2 Carson Winner G2
Belmont (81) 4:00 p.m. Jasper Place (103) Sportvictoria.com
Jasper Place (95)
Final Standings
1 Sir Charles Tupper
2 Oak Bay
3 Western Canada
4 Jasper Place
5 Carson Graham
6 Claremont
7 Argyle
8 Delta
9 Sutherland
10 Heritage Woods
DNP Elgin Park
Mount Baker
Seaquam
Stelly's
Handsworth
Belmont