Victoria City Police 2008 Senior Boys' Basketball Tournament
Game Teams Day Time Place Where do we go?
# Visitor Home Winners Losers
1 Brentwood College Reynolds Thursday 11:00 a.m. Spectrum Old Gym
Thursday 4:15 p.m. Spectrum New Gym Friday 9:30 a.m. Spectrum Old Gym
2 Esquimalt Shawnigan Thursday 12:45 p.m. Spectrum New Gym
Thursday 6:00 p.m. Spectrum Old Gym Friday 9:30 a.m. Spectrum New Gym
3 St. Michael's University Glenlyon Norfolk Thursday 12:45 p.m. Spectrum Old
Thursday 6:00 p.m. Spectrum New Friday 1:00 p.m. Glenlyon Norfolk
4 Pacific Christian Edward Milne Thursday 11:00 a.m. Spectrum New
Thursday 4:15 p.m. Spectrum Old Friday 11:15 a.m. Glenlyon Norfolk
5 Lambrick Park Winner G1 Brentwood Thursday 4:15 p.m. Spectrum New
Friday 11:15 a.m. Spectrum Old Friday 2:45 p.m. Spectrum New
6 Holy Cross Spectrum Thursday 2:30 p.m. Spectrum New
Friday 11:15 a.m. Spectrum Old Friday 9:30 a.m. Spectrum Old
7 David Thompson Mark Isfeld Thursday 7:45 p.m. Spectrum Old
Friday 11:15 a.m. Spectrum New Friday 9:30 a.m. Spectrum New
8 Winner G2 Esquimalt Prince Rupert Thursday 6:00 p.m. Spectrum Old
Friday 11:15 a.m. Spectrum New Friday 2:45 p.m. Spectrum New
9 West Vancouver Winner G3 GNS Thursday 6:00 p.m. Spectrum New
Friday 1:00 p.m. Spectrum New Friday 2:45 p.m. Spectrum Old
10 Ballenas Stelly's Thursday 7:45 p.m. Spectrum New
Friday 1:00 p.m. Spectrum New Friday 1:00 p.m. Glenlyon Norfolk
11 Timberline Lakeside Prep Thursday 2:30 p.m. Spectrum Old
Friday 1:00 p.m. Spectrum Old Friday 11:15 a.m. Glenlyon Norfolk
12 Winner G4 Edward Milne Belmont Thursday 4:15 p.m. Spectrum Old
Friday 1:00 p.m. Spectrum Old Friday 2:45 p.m. Spectrum Old
13 Loser G7 David Thompson Loser G2 Shawnigan Friday 9:30 a.m. Spectrum New
Saturday 9:15 a.m. Spectrum Old Friday 2:45 p.m. Glenlyon Norfolk
14 Loser G1 Reynolds Loser G6 Spectrum Friday 9:30 a.m. Spectrum Old
Saturday 9:15 a.m. Spectrum Old Friday 2:45 p.m. Glenlyon Norfolk
15 Loser G11 Lakeside Prep Loser G4 Pacific Christian Friday 11:15 a.m. Glenlyon Norfolk
Saturday 9:15 a.m. Spectrum New Friday 4:30 p.m. Glenlyon Norfolk
16 Winner G7 Mark Isfeld Winner G8 Prince Pupert Friday 11:15 a.m. Spectrum New Quarters Friday 6:15 p.m. Spectrum Old Friday 4:30 p.m. Spectrum Old
17 Winner G5 Brentwood Winner G6 Holy Cross Friday 11:15 a.m. Spectrum Old Quarters Friday 6:15 p.m. Spectrum Old Friday 4:30 p.m. Spectrum Old
18 Loser G3 SMUS Loser G10 Stelly's Friday 1:00 p.m. Glenlyon Norfolk
Saturday 9:15 a.m. Spectrum New Friday 4:30 p.m. Glenlyon Norfolk
19 Winner G9 GNS Winner G10 Ballenas Friday 1:00 p.m. Spectrum New Quarters Friday 8:00 p.m. Spectrum Old Friday 4:30 p.m. Spectrum New
20 Winner G11 Timberline Winner G12 Belmont Friday 1:00 p.m. Spectrum Old Quarters Friday 8:00 p.m. Spectrum Old Friday 4:30 p.m. Spectrum New
21 Loser G14 Spectrum Loser G13 Shawnigan Friday 2:45 p.m. Glenlyon Norfolk
Saturday 12:45 p.m. Glenlyon Norfolk Saturday 11:00 a.m. Glenlyon Norfolk
22 Loser G5 Lambrick Park Loser G8 Esquimalt Friday 2:45 p.m. Spectrum New
Saturday 11:00 a.m. Spectrum Old Saturday 11:00 a.m. Spectrum New
23 Loser G9 West Van Loser G12 Edward Milne Friday 2:45 p.m. Spectrum Old
Saturday 11:00 a.m. Spectrum Old Saturday 11:00 a.m. Spectrum New
24 Loser G18 Stelly's Loser G15 Lakeside Prep Friday 4:30 p.m. Glenlyon Norfolk
Saturday 12:45 p.m. Glenlyon Norfolk Saturday 11:00 a.m. Glenlyon Norfolk
25 Loser G19 GNS Loser G20 Timberline Friday 4:30 p.m. Spectrum New
Saturday 12:45 p.m. Spectrum Old Saturday 12:45 p.m. Spectrum New
26 Loser G17 Brentwood Loser G16 Prince Rupert Friday 4:30 p.m. Spectrum Old
Saturday 12:45 p.m. Spectrum Old Saturday 12:45 p.m. Spectrum New
27 Winner G17 Holy Cross Winner G16 Mark Isfeld Friday 6:15 p.m. Spectrum Old Semis Saturday 4:30 p.m. Spectrum Old Saturday 2:30 p.m. Spectrum Old
28 Winner G19 Ballenas Winner G20 Belmont Friday 8:00 p.m. Spectrum Old Semis Saturday 4:30 p.m. Spectrum Old Saturday 2:30 p.m. Spectrum Old
29 Winner G18 SMUS Winner G15 Pacific Christian Saturday 9:15 a.m. Spectrum New
Saturday 2:30 p.m. Spectrum New Saturday 2:30 p.m. Glenlyon Norfolk
30 Winner G14 Reynolds Winner G13 David Thompson Saturday 9:15 a.m. Spectrum Old
Saturday 2:30 p.m. Spectrum New Saturday 2:30 p.m. Glenlyon Norfolk
31 Loser G21 Spectrum Loser G24 Lakeside Prep Saturday 11:00 a.m. Glenlyon Norfolk 19th/20th 19th Spectrum 20th Lakeside Prep
32 Loser G22 Lambrick Park Loser G23 Edward Milne Saturday 11:00 a.m. Spectrum New 13th/15th 13th Lambrick Park 15th Edward Miline
33 Winner G22 Esquimalt Winner G23 West Vancouver Saturday 11:00 a.m. Spectrum Old 9th/12th 9th West Vancouver 12th Esquimalt
34 Winner G21 Shawnigan Winner G24 Stelly's Saturday 12:45 p.m. Glenlyon Norfolk 16th/18th 16th Shawnigan 18th Stelly's
35 Loser G26 Prince Rupert Loser G25 Timberline Saturday 12:45 p.m. Spectrum New 8th/11th 8th Prince Rupert 11th Timberline
36 Winner G26 Brentwood Winner G25 GNS Saturday 12:45 p.m. Spectrum Old 5th/7th 5th Brentwood 7th GNS
37 Loser G30 Reynolds Loser G29 Pacific Christian Saturday 2:30 p.m. Glenlyon Norfolk 14th/17th 14th Reynolds 17th Pacific Christian
38 Winner G30 David Thompson Winner G29 SMUS Saturday 2:30 p.m. Spectrum New 6th/10th 6th David Thompson 10th SMUS
39 Loser G27 Mark Isfeld Loser G28 Belmont Saturday 2:30 p.m. Spectrum Old 3rd/4th 3rd Mark Isfeld 4th Belmont
40 Winner G27 Holy Cross Winner G28 Ballenas Saturday 4:30 p.m. Spectrum Old 1st/2nd Finals 1st Holy Cross (SK) 2nd Ballenas
Sportvictoria.com