BRENTWOOD COLLEGE - Countdown to Playoffs
Saturday Saturday Friday Friday Friday Saturday Saturday Saturday Saturday
Brentwood (94)
Finalist G1 Game 1 Winner G1
Chemainus (L) BCS 10:30 a.m. Brentwood (51)
Winner G9   Chemainus (28)   Winner G13
Kelsey (35)   Game 9 Game 13   Shawnigan Lake (42)
  Finalist G9 Kelsey 2:00 p.m. SLS 3:45 p.m. Finalist G13     Winner G23
  Chemainus (23)   SLS (86)   Brentwood (98)   Lambrick Park (74)
    Kelsey (W) Game 2 SLS (59)      
    Finalist G2 SLS 10:30 a.m. Winner G2      
Game 19 Game 17 Kelsey (37) Game 21 Game 23  
 
Kelsey 11:45 a.m. Kelsey 10:00 a.m. SLS 2:15 p.m. BCS 10:45 a.m.  
Lambrick Park (95)  
    Finalist G3 Game 3 Winner G3      
    Alberni (71) Kelsey 10:30 a.m. Lambrick Park (68)      
  Stelly's (81) Alberni (60)   Woodlands (48)   Finalist G23  
  Finalist G10 Game 10 Game 14 Finalist G14   SLS (47)  
Alberni (72)   BCS 3:45 p.m. SLS 5:30 p.m.   Lambrick Park (71)    
Winner G10   Woodlands (W)   Winner G14    
Stelly's (65) Game 4 Woodlands (63)    
Finalist G4 Kelsey 12:15 p.m. Winner G4 Finalist G23 Winner G23
Stelly's (L) Game 25 Game 26
BCS 4:00 p.m. BCS 6:00 p.m.
Cedar (L)
Finalist G5 Game 5 Winner G5 Finalist G24 Winner G24
Cedar (W) SLS 12:15 p.m. Timberline (59) 3rd/4th 1st/2nd
Winner G11   Timberline (W)   Winner G15    
Cedar (L)   Game 11 Game 15   Belmont (66)    
  Finalist G11 Kelsey 3:45 p.m. BCS 5:30 p.m. Finalist G15   Mark Isfeld (51)  
  Wellington (44)   Wellington (43) 5:30 p.m. Timberline (54)   Finalist G24  
    Wellington (L) Game 6 Belmont (107)      
    Finalist G6 BCS 12:15 p.m. Winner G6      
Game 20 Game 18 Belmont (81) Game 22 Game 24  
 
BCS 12:30 p.m. SLS 12:30 p.m. BCS 2:15 p.m. SLS 10:45 a.m.  
SMUS (56)  
    Finalist G7 Game 7 Winner G7      
    Highland (55) BCS 2:00 p.m. SMUS (64)      
  Gulf Islands (64) Highland (53)   SMUS (72)     Belmont (68)
  Finalist G12 Game 12 Game 16 Finalist G16   Winner G24
Highland (W)   Kelsey 5:30 p.m. BCS 7:15 p.m.   Mark Isfeld (64)
Winner G12   Mark Isfeld (63)   Winner G16
Gulf Islands (50) Game 8 Mark Isfeld (66)
Finalist G8 SLS 2:00 p.m. Winner G8
Gulf Islands (47) Sportvictoria.com
Final Standings MVP
1 Lambrick Park #23 Nic Cuckovich - Lambrick Park
2 Belmont
3 Mark Isfeld 1st All-Star Team
4 Shawnigan Lake #14 Tristan Hall - Belmont
5 SMUS #12 Craig LeQuesne - Belmont
Brentwood College #24 Nathan Darnell - Lambrick Park
7 Timberline #11 Arun Lagah - Lambrick Park
Woodlands #21 Tyler Olsen - Mark Isfeld
9 Highland
Alberni 2nd All-Star Team
11 Cedar #15 Tim Wu - SMUS
Francis Kelsey #10 Dave Mackay - Brentwood College
13 Stelly's #15 Scott Meredith - Mark Isfeld
Gulf Islands #13 Jordan Boyd - Shawnigan Lake
15 Chemainus # 1 Josh Noble - Shawnigan Lake
Wellington